Okolí

Veltrusy - ubytování a hotel Veltrusy

Veltrusy - ubytování a hotel Veltrusy

Veltrusy (4 km). Typově jedinečné letní sídlo rodu Chotků vzniklo na přírodním ostrově na řece Vltavě.

Ostrov byl postupně přetvářen v přírodně krajinářský park typu okrasného statku, kde svůj význam našel lužní les, vodní kanál s mnoha slepými rameny, aleje, sochy, pavilony, ovocné sady i hospodářsky obdělávaná pole. Zámek skrývá bohatě vybavené interiéry s vzácnými tapetami, prohlídky vás však zavedou i do zásobní zahrady a skleníků s původním kanálovým vytápěním a historickým květinovým sortimentem.

Nelahozeves - ubytování a hotel Nelahozeves

Nelahozeves - ubytování a hotel Nelahozeves

Nelahozeves (2 km). Obec Nelahozeves leží ve Středních Čechách v okrese Mělník 22 km vzdušnou čarou na sever od Prahy.

Je známá jako rodiště hudebního skladatele Antonína Dvořáka.Má 1606 obyvatel a cca 700 domů. Rozkládá se na levém břehu Vltavy, která zde dosahuje výšky 170 m nad mořem. Kromě původní vsi obec sestává ještě ze sousedních Podhořan, dvou dílů Hleďsebi a Lešan. Celek zaujímá plochu 1432 hektarů. V minulých dobách k Nelahozevsi patřívaly Strachov a Lobeček na protější straně řeky.

Mělník - ubytování a hotel Mělník

Mělník - ubytování a hotel Mělník

Mělník (20 km). Mělník je okresní město ve Středočeském kraji 30 km na sever od Prahy. Leží na pravém břehu Labe naproti ústí Vltavy; historické centrum se rozkládá na vyvýšenině obtékané potokem Pšovkou.

Území dnešního města Mělník je osídleno už od neolitu. V oblasti Mělnicka se také odehrávají některé historické romány Eduarda Štorcha. Podle starších historiografických názorů byl Mělník v 9. a 10. století centrem slovanského kmene Pšovanů - přibližně v místě dnešního zámku se nacházelo hradiště Pšov.

Terezín - ubytování a hotel Terezín

Terezín - ubytování a hotel Terezín

Terezín (40 km). Koncentrační tábor Terezín je souhrnné označení nacistických represivních zařízení zřízených za druhé světové války za pevnostními zdmi a valy Terezína. 

Z formálního hlediska nešlo o koncentrační tábor; jednalo se o věznici gestapa (v Malé pevnosti, od června 1940) a o židovské ghetto (v Hlavní pevnosti, od listopadu 1941).